Často kladené otázky

Obsah

Často kladené otázky

Odpovede na často kladené otázky našich zákazníkov

1. Mám prázdne tonery z laserovej tlačiarne, resp. multifunkčného zariadenia, dajú sa renovovať?

Skoro všetky kazety z laserových tlačiarní sa dajú renovovať. Ale je ich dosť, čo sa renovovať nedajú, väčšinou preto, lebo sa zatiaľ nevyrába materiál na renováciu. Sú už aj typy, na ktoré výrobca originálov dal nízku cenu a renovácia by sa neoplatila.

2. Dajú sa renovovať štartovacie tonery, ktoré som dostal pri kúpe zariadenia a mali v sebe len čiastočnú náplň?

Až na zopár výnimiek sa dajú štartovacie kazety renovovať, dokonca na rovnaký počet strán, ako originálne tonery.

3. Renovujete aj farebné tonery a tonery do kopírok?

Farebné tonery renovujeme pre skoro všetky zariadenia, viac informácií je v e-shope. Kopírky nerenovujeme, s výnimkou multifunkčných zariadení a osobných kopírok, do ktorých idú bežné kazety. To, čo nerenovujeme je možné si u nás zakúpiť vo forme originálnych alebo kompatibilných kaziet. U kopírok sú originály väčšinou dosť lacné, a kompatibilné sú dosť kvalitné, keďže je to len nádrž s práškom.

4. Koľko môžem renováciou ušetriť?

V priemere 50-80% voči cene originálu. Nehovoriac o šetrení prírody.

5. Nie je po renovácii kvalita znížená? Vydrží to potom toľko, koľko by vydržal originálny toner? Doteraz mi všetky renovované kazety tlačili dosť slabo, alebo robili čiary, resp. špinili, vysypávali sa.

Pri renovácii používame skúsenosti, postupy a materiály tak, aby bola kvalita a výdrž kazety taká, ako keby ste kúpili originál. Sila tlače bude tiež ako u novej kazety, špinenie alebo anomálie na našich renováciách neprichádzajú do úvahy. Jediný rozdiel môže byť v odtieňoch pri farebných toneroch, kde používame materiál, ktorý sa na originálny podobá na 95-100%, hlavne u HP a Canon je to skôr tých 95%, ale pre väčšinu zákazníkov je to nepostrehnuteľné.

6. Dávate na renovácie záruku?

Áno, samozrejme, dávame neobmedzenú záruku na kvalitu a funkčnosť. Kým sa vám kazeta nevyprázdni, musí tlačiť perfektne. Ak nie ste spokojný, bezodkladne Vám to opravíme, prípadne vymeníme celú kazetu. Prípadné chyby odstraňujeme a riešime väčšinou do 24 hodín. Samozrejme sú aj prípady, kedy nemôžeme uznať reklamáciu, obzvlášť, keď kazeta pri prudkom vkladaní do tlačiarne praskne, plasty sú krehké, treba byť opatrný. V takom prípade potom účtujeme 1 až 5 EUR za výmenu poškodenej časti.

7. Čo je lepšie? Používať renovované alebo kompatibilné kazety?

Kompatibilné kazety sú vyrobené kompletne z nových plastov a súčiastok, ktoré napodobujú originálne a už to nie sú originálne diely a väčšinou sú dosť nekvalitné. Dokonca sa niektoré nedajú znova renovovať. Samozrejme, je možné naraziť aj na fakt kvalitnú prácu, ale je to skôr náhodné, nikdy neviete, čo kúpite. Renovácia sa robí hlavne na originálnych kazetách, a najvyššia kvalita sa dá dosiahnuť predovšetkým na prvýkrát vyprázdnených, nikdy nerenovovaných origináloch.

8. Nie som z Prešova, môžem Vám toner aj zaslať poštou?

Samozrejme, kazety na renováciu prijímame aj poštou, poštovné potom pri odoslaní bude 3 EUR s DPH. Ideálne je urobiť najprv objednávku mailom alebo telefonicky.

9. Aká je doba renovácie, som zvyknutý kupovať hotové kazety, mám to okamžite. Vy renovujete moje kazety, ako dlho budem čakať?

V prípade požiadavky, aby bola kazeta hotová rýchlo, vieme väčšinu typov kaziet zrenovovať do 1-2 hodín, v extrémnych prípadoch aj 30 minút.

10. Testujete kazety po renovácii?

Máme niekoľko desiatok tlačiarní a stále pribúdajú ďalšie, každá tlačiareň dokáže tlačiť s viacerými druhmi kaziet, preto pri odovzdávaní kaziet zákazníkovi máme istotu, že fungujú dokonale. Väčšina kaziet sú si podobné, takže vieme skúsenosti z testovaných aplikovať aj do tých, ktoré netestujeme, a vieme na 99,9 %, že budú dokonale fungovať. Samozrejme sa môžu objaviť aj skryté chyby, dokonca aj na dieloch, ktoré sme dali do kazety nové, aj preto dávame na kazety neobmedzenú záruku a prípadné chyby odstraňujeme na počkanie.

11. Mám zlé skúsenosti s renovovanými aj kompatibilnými kazetami, originály sú dosť drahé a chcem ušetriť, čo mám robiť?

Doneste svoju kazetu k nám, kde Vám ju zrenovujeme kvalitne a so zárukou a keď nebudete spokojný, vrátite nám ju a my Vám vrátime peniaze, nemáte čo stratiť, môžete len získať.

12. Koľko krát sa dá kazeta renovovať?

Záleží od typu a od opotrebovania, ale v podstate sa dá vždy nejaká súčiastka vymeniť, takže aj 10 krát, ale v priemere je to tak 4 krát, potom je lepšie vymeniť celú kazetu, lebo je to lacnejšie, než meniť viac ako jednu súčiastku. Každopádne treba s kazetou zaobchádzať opatrne, hlavne pri vkladaní kazety do tlačiarne. Plasty kazety sa môžu zničiť pri prudkom alebo šikmom zasunutí kazety do tlačiarne, alebo pri prudkom vyberaní.

13. Tlačím lekárske recepty, originálne kazety mi vydržia veľmi krátko, ako je to z renovovanými?

Pokiaľ sa jedná o kazety HP a Canon, skúsenosti ukázali, že renovované kazety vydržia minimálne 2 krát dlhšie ako originály, je to spôsobené tým, že pôvodné optické valce HP a Canon majú malú výdrž a nerovnomerné, opakujúce sa opotrebenie ich veľmi rýchlo zničí. My ich meníme za valce s vysokou životnosťou.

14. V niektorých firmách mi vymenili moje originálne kazety za renovované alebo kompatibilné, ako je to u Vás?

My renovujeme zásadne kazety, ktoré k nám donesiete. Meníme ich ale len vtedy, ak k nám donesiete kazetu v tak zlom stave, že by sme nedokázali urobiť kvalitnú renováciu, a vtedy to meníme za kazetu z našich zásob, ktorá je vlastne vždy prvýkrát vyprázdnený originál.

15. Chcem kúpiť kazety do zásoby, mám si kúpiť originálnu alebo kompatibilnú kazetu?

Väčšinou nemusíte ani jedno ani druhé, pretože držíme skladom prvý krát vyprázdnené originály, ktoré Vám vieme zrenovovať. Cena takej kazety je 4 EUR + renovácia podľa cenníka. Samozrejme nemáme všetko skladom a vtedy je lepšie kúpiť si originálnu, aby sa dala po vyprázdnení renovovať.

16. Nechcem používať renovované kazety, používam zásadne originály, čo robiť s prázdnymi?

Ak sme Vás nepresvedčili, aby ste aspoň raz skúsili renováciu, tak môžeme od Vás Vaše prázdne kazety odkúpiť, a tie ktoré nevykupujeme, môžeme prevziať na ekologickú recykláciu. V žiadnom prípade ich nesmiete vyhadzovať do bežného odpadu! V ponuke máme aj originálne kazety za výhodné ceny, pre viac informácií navštívte náš e-shop.